Perearst Eero Merilind

Tagasiside

Kui sul on mulle küsimusi, siis esita need selle kontaktivormi kaudu. Vastan küsimustele esimesel võimalusel.

  Selle vormi kaudu esitatud teavet kasutatakse ainult sinu päringu käsitlemiseks.

  Dr Eero Merilind valimislubadused 2023

  Kes ma olen

  Iseenda tutvustamine on üks raske töö. Püüan seda siiski teha ning allpool esitada iseendale mõned küsimused.

  KES MA OLEN?

  Mul on elus mitu rolli. Olen arst, isa ja abikaasa, sõber, nõuandja ja toetaja. Huvitun poliitikast ja püüan oma eluga hakkama saada, nagu iga inimene. Arstina olen töötanud üle kahekümne aasta. Perearstidena alustasime (ka mu abikaasa on perearst) Harjumaal, Vaida ja Lagedi piirkonnas. Tallinnas toona perearstisüsteemi ei olnud, Tartus ja teistes maakondades aga küll.

  2000. aastal tulime Tallinnasse Nõmmele, ma olen tegelikult põline tallinlane, ning alustasime siin täiesti nullist, olid väga keerulised ajad. Maal olid perearstid olemas, Tallinn aga töötas sel ajal perearstisüsteemi käivitamisele vastu. Tallinna linnavõim ei tahtnud olemasolevat polikliinikusüsteemi muuta ning pealinnas tehti tohutult erinevaid takistusi, et perearstid linnas iseseisvalt ei saaks töötada. Nii ma saingi oma esimese poliitikamaitse suhu, perearstide eest oli vaja ju seista ning eks meie olimegi üsna esimesed, kes perearstidena pealinnas tegutsema hakkasid.

  MIKS MA VALISIN REFORMIERAKONNA?

  Nii et, pea sama pikalt, kui olen perearst olnud, olen ma tegutsenud ka poliitikas. 2000. aastate algusest peale ja Reformierakonnas. Mulle meeldib liberaalne maailmavaade. Leian, et inimene peab ise vastutama oma elu ja tegevuste eest ning riik ei tohi sekkuda inimese isiklikku ellu.

  MIKS PEREMEDITSIIN?
  Dr Eero Merilind Nõmme Perearstikeskuses. Foto: Erakogu

  Dr Eero Merilind Nõmme Perearstikeskuses. Foto: Erakogu

  Valisin peremeditsiini sellepärast, et sa tunned seda tööd tehes kõiki pereliikmeid, ja see on siiani minu jaoks huvitav. Tead, mis peres toimub, tead kuidas inimestele läheneda. Ma olen nii kaua perearstina töötanud, ning nüüd teeb rõõmu, et väikesed lapsed on juba suureks kasvanud ja tulevad minu juurde juba oma lastega.

  Tegin oma doktoritöö samuti peremeditsiinist. Töö nimeks oli „Perearstiabi tulemuslikkus: tasustamise ja praksisetegurite mõju“.

  MIS ON MU ELUS TÄHTSAIM?

  Need asjad, mis on inimese jaoks tähtsad, on ajas muutuvad. Nooremana ja alguses on tähtsad raha ning hakkamasaamine, edasi pere ja lapsed ja töö. Mida vanemaks sa saad, seda vähem on tegelikult vaja … Nüüd on minu jaoks tähtsaim aga vabadus. Näiteks olla majanduslikult vaba. Olla vaba oma mõtetes ja väljaütlemistes. Need asjad muutuvad elus tähtsamaks. Loomulikult on ka pere ja lapsed, nüüd juba ka lapselaps, tähtsad.

  MIDA MA VABAL AJAL TEEN?
  Dr Eero Merilind Londoni reisil. Foto: erakogu

  Dr Eero Merilind Londoni reisil. Foto: erakogu

  Minult on küsitud, kuidas ma oma vaba aega veedan ning millised on mu harrastused. On hetki, kus vaba aega jääb järjest vähemaks, sest ülesanded ja erinevaid kohustused söövad aja ära. Siiski püüan leida aega, et liikuda, olla perega koos ja kui on võimalus, siis reisida kuhugile ilusasse kohta. Mulle meeldib rännata mööda maailma ning vaadata ja näha asju teise pilguga.

  Kaugeim koht, kus olen käinud on Havaii, kõige põnevam ning meeldejäävam New York ja üldse Ameerika. Euroopas armastan ma Norrat, selle fjorde, samuti Islandit ja Šotimaad. Mulle meeldib see ürgne loodus, mis on ka Põhja-Soomes ja -Rootsis. Nende kohtade võlu ei oska ma kirjutades selgitada, seda lihtsalt peab ise kogema. Muidugi meeldib mulle ka Inglismaa. Aastate eest elasime perega, ja töötasime koos abikaasaga Kenti maakonnas Swale PCT perearstidena ning siis sai ka kogu Inglismaa lõunast põhja välja läbi käidud.

  AGA EESTI?
  Dr Eero Merilind sportimas. Foto: erakogu

  Dr Eero Merilind sportimas. Foto: erakogu

  Eestis on palju ilusaid kohti, aga ma ei julge siin suvel reisida, nii imelikult, kui see ka ei kõla. Mulle nimelt meeldib väga telkimine, aga kodumaal olen saanud oma vitsad kätte. Näiteks ei saa RMK kohtades, mis asuvad küll väga ilusas looduses, öösiti rahulikult telkida! Sest seal on kuskil alati peod ja möll. Ning need peohelid kostuvad looduses ja öösel kümnete kilomeetrite taha.

  Kord olime Saaremaal ja Karujärve ääres oli mingi pidu ning selle tümps kostis 15-ne kilomeetri taha. Siis käisime Kihnus ning seal oli parajasti käimas hülgepidu. Mehed olid juba praami peal purjus ning pidu käis meie peatuskoha lähedal, lärm kell kolm öösel ei ole just eriti meeldiv.

  On ehk üllatav, aga Euroopas reisides on kämpingutes vaikus. Ja mulle see meeldib. Eks seepärast meeldib ka Skandinaavia arktiline osa. Seal võid päevi rännata ja ei näe ühtegi inimest. Ainult sääsed ja imeline loodus.

  KAS MA TEEN SPORTI?
  Dr Eero Merilind kepikõnnil. Foto: erakogu

  Dr Eero Merilind kepikõnnil. Foto: erakogu

  Jah. Teen kõike, mida teha saab: suusatan talvel ja sõidan rattaga suvel. Ujun ning proovin ka tennisega kätt. Arvestades arsti elukutset on liikumine väga vajalik. Sa pead vaimse koormuse maha laadima ja füüsiline koormus sobib selleks hästi. Ning kui teed veel vaimset tööd, siis seda stressi ikka koguneb. See tuleb välja jalutada, ära lahustada.

  Arsti elukutse juures pead oma vaimse tervise eest hoolt kandma, et suudaks alati teisi, oma patsiente aidata. Oma füüsilise ja vaimse tervise eest peaksid kõik hoolt kandma ja enda liigutamine, kasvõi jalutamine, on selles abiks.

  MIKS MA TAAS POLIITIKAS OLEN?

  Kutsuti kandideerima. See on sõltuvust tekitav, tekib hasart – see oli nali. Ärge mind nüüd tsiteerige. Aga, tõsiselt rääkides, eks ma tean, mis on meie tervishoius valesti. Tean, mida saab ning peab tegema, et arstiabi kättesaadavus oleks parem. Et ravijärjekorrad oleksid lühemad, et igaüks saaks õigeaegselt ravitud ning et arstid ja õed läbi ei põleks.

  Dr Eero Merilind Aasta Arst 2023 tunnustamisel.

  Dr Eero Merilind Aasta Arst 2023 tunnustamisel.

  Rõhutan, et Eesti tervishoiusüsteemi peab kohe muutma. See on liiga pikalt ühe koha peal tammunud. Otsuseid pole aastaid tehtud ning tulemust näeme ravijärjekordade pikkuses, arstide-õdede puuduses, kiirabiautodes EMO-de uste taga …

  Seetõttu siis ma uuesti kandideeringi. Ja loodan teha tööd selle nimel, et tervishoiusüsteem läheks paremaks, et inimesed saaksid kiiremini ja õigel ajal (!) arsti juurde.

  Ning muidugi, on oluline, et lapsed oleksid terved ja kasvaksid seeläbi ka terveteks täiskasvanuteks. Ning selleks peavad ka nemad end liigutama, hästi sööma ja puhkama, s.t muu hulgas ka seda, et kõikidele lastele peavad sportimisvõimalused ja huviringid olema kättesaadavad.

  MISSUGUSED OLID MINU VALIMISLUBADUSED?

  Need annavad lühidalt hea ülevaate minu eesmärgitest, mida ma muuta tahan:

  • Igal lapsel peab olema võimalus tegeleda huvihariduse ja spordiga.
  • Igal inimesel peab olema võimalus hoida ja säilitada oma tervist.
  • Haigestumise korral peab olema tagatud kiire ja professionaalne arstiabi.
  • Ravijärjekorrad eriarstide juurde peavad lühenema.
  • Ravimid peavad olema tänapäevased ja kättesaadavad kõikidele Eesti inimestele.
  • Eesti tervishoiusüsteem peab olema parim.

  Nende asjade eest soovin Riigikogus seista ja tegutseda.

  Dr Eero Merilind MD PhD

  Perearst Nõmme tervisekeskuses

  Eesti Arstide Liidu ja Eesti Perearstide Seltsi liige

  SA Eesti Tervise Fond juhataja